Facebookin perustaja Mark Zuckerberg vierailee Suomessa huhtikuussa

Facebookin perustajiin ja maailman rikkaimpiin miehiin lukeutuva, filantrooppi Mark Zuckerberg vierailee 23.4. Suomessa julkaisemassa runokokoelmansa Hiljaisuus. Kokoelma sisältää ajatuksia maailmasta, ihmisyydestä ja elämän rajallisuudesta.
Kuva: Wikipedia

Tiedote

Julkaisuvapaa heti

Facebookin perustajiin ja maailman rikkaimpiin miehiin lukeutuva, filantrooppi Mark Zuckerberg vierailee 23.4. Suomessa julkaisemassa runokokoelmansa Hiljaisuus. Kokoelma sisältää ajatuksia maailmasta, ihmisyydestä ja elämän rajallisuudesta.

”Minä, muurahainen, valo, iäisyys”, kuuluu avausruno kokonaisuudessaan.

Vierailun pääisännöijänä toimii Kustannusosakeyhtiö Aula & Co, joka myös julkaisee runoteoksen.

Yleisöesiintyminen on 23.4. kello 17.40–18.00 Akateemisen kirjakaupan Kohtaamispaikalla (Keskuskatu 1, Helsinki).

Kustantaja Niko Aula iloitsee  Lontoon kirjamessuilla salassa tehdystä sopimuksesta.

“Mark Zuckerberg on loistava runoilija, ja hän osaa tiivistää sanottavansa. Vielä hienompaa on saada Zuckerberg Suomeen ensimmäisenä maana maailmassa.”

Promootiokiertue jatkuu toukokuussa Saksassa, Italiassa ja Albaniassa.

LISÄTIEDOT

Mark Zucerbergin esittely Wikipediassa: https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Zuckerberg

Haastattelupyynnöt (HUOM! vain media, jonka todistettavissa oleva levikki on yli 50 000 lukijaa/kuulijaa/katsojaa): Aula & Co, Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Nora Varjama, puh. 050 5476868

Lehdistökuvat, kirjan lisätiedot ja iso kansikuva: https://bit.ly/2FMUUlw

Nora Varjama
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Kustannusosakeyhtiö Aula & Co
nora.varjama@aulakustannus.fi
puh. 050 5476868

Eerikinkatu 36, 00180 Helsinki
(käyntiosoite Kalevankatu 43:n kohdalta sisäpihalle)

www.aulakustannus.fi

facebook.com/aulakustannus

Instagram @aulakustannus

Jaa:

Lisää juttuja:

“Tyttöjen Bonnie & Clyde”, jatkoa Murhat ja mindfulnessille ja muita alkukesän dekkariuutuuksia

Alkukesän ja loppukevään dekkariuutuuksissa ovat Hannah Deitchin esikoisteos Tappaja-ainesta, Lynn Messinan 1800-luvun alun Englantiin sijoittuva Katala esitys ja Benjamin Stevensonin humoristinen Kuka tahansa tässä junassa voi olla syyllinen.

Tällä viikolla julkaistaan Lasiavain-palkitun Tove Alsterdalin Salakäytävä. Tuire Malmstedtin Metso & Vauramo -dekkarin viimeinen osa Lintusielu ja Martin Österdahlin Rapujuhlat ilmestyvät heinä-elokuun vaihteessa. Elokuun lopussa ilmestyy yllätyshitiksi Suomessakin nousseen Karsten Dussen Murhat ja mindfulnessin jatko-osa Sisäinen lapseni tahtoo tappaa.

Lue lisää »